• Obrázok kajakára
  • Obrázok kajakára
  • Obrázok kajakára

O nás

Historia

Prvé začiatky kanoistiky v Piešťanoch datujeme do roku 1960, kedy páni Žák a Domonkoš založili oddiel kanoistiky. V roku 1962 voli oddielu kanoistiky pridelené pivničné priestory hostinca Benátky.Medzi prvých pretekárov patrili Domonkoš, Pikna, Gajdošech, bratia Klieštencovci, Žiaková, Sebedínska, Macejáková.

Klub začal organizovať aj preteky. Pretekárska dráha bola postavená na rieke Váh pri kúpalisku Eva a mala dlžku 500 m. Pretekov sa zúčasňovalo až 22 oddielov z celého Československa, t. j. asi 250 pretekárov.

Tréningové podmienky sa výrazne zlepšili vybudovaním priehrady Sĺňava. V roku 1967 sa klub z Benátok presťahovaj do novovybudovanej lodenice. V budove sa nachdázajú hangáre pre uskladnenie lodí, posilovňa a pádlovací bazén. V roku 1968 bola daná do prevádzky dominantná cieľová veža. Klub v týchto priestoroch funguje dodnes.

Špeciálna vďaka patrí obetavým trénerov A. Kassa, J. Klieštenec, M. Dubovský, J. Číž, I. Číž, M. Petržalka, M. Klieštenec, M. Blaho, V. Husák, M. Erbanová, R. Erban, ktorí počas desaťročí viedli svojich zverencov k dosahovaní tých najlepších umiestnení.